Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

Návšteva predstaviteľov EBG na našej škole PDF Tlačiť E-mail

Od začiatku tohto školského roku má naša Súkromná základná škola Rozkvet nového zriaďovateľa – spoločnosť Deutsch-Slowakische Akademien, ktorá je dcérskou spoločnosťou Združenia Európske vzdelávacie centrum pre povolanie a spoločnosť - EBG so sídlom v Magdeburgu. Jej predstavitelia v týchto dňoch zavítali na návštevu našej školy.

Členovia Predstavenstva EBG rokovali s vedením školy , na pracovnom stretnutí sa zúčastnil aj poslanec za sídlisko Rozkvet František Matušík. Ešte pred samotným rokovaním naši partneri absolvovali obhliadku školy. Nemeckým kolegom sa páčila jej

poloha a pekný výhľad na mesto Považská Bystrica. Potom už nasledovala obhliadka interiérov budov školy, pri ktorej naši hostia ocenili estetickú stránku pracovného prostredia - čistotu priestorov, upravenosť tried, vitrín, chodieb, panelov. Upútavali ich zaujímavo riešené triedy pre prváčikov, či už výzdoba, ale aj usporiadanie školských lavíc, podložky, koberce a vankúšiky na komunitu a odpočinok, tapisérie, dekorácie na stenách chodieb a zaujímavé výtvarné techniky. Hostia si boli pozrieť aj priestory bývalého krytu civilnej obrany, ktorý sa nachádza pod budovou školy.

Predstaviteľov EBG zaujali plány vedenia Základnej školy po zmene zriaďovateľa . Uvítali zámer, aby sa doteraz nevyužité priestory v budove školy zmenili na novo vybavené učebne techniky a fyziky, určené na moderné praktické vyučovanie pre žiakov.

EBG - ako materská spoločnosť nového zriaďovateľa – spoločnosti DSA – chce napomáhať budovaniu úspešnej školy, ktorá bude garantovať kvalitu vzdelávania žiakov na báze bezplatného štúdia, kde sa naštartuje nová koncepcia vzdelávania, ktorej súčasťou bude aj vyučovanie dvoch cudzích jazykov – popri prioritnom anglickom bude žiakom ponúknutá aj možnosť výučby jazyka nemeckého.

Jedným z bodov programu bolo predstavenie projektu „Rekvalifikačné centrum“, ktoré plánuje zriaďovateľ Deutsch-Slowkische

Akademien sprevádzkovať . Ponúkne vzdelávacie kurzy a tréningy nielen pre zamestnancov školy , ale aj pre ďalších záujemcov, ktorí si

chcú zveľaďovať a rozširovať odbornú zdatnosť a osobný potenciál. Rozvoj zamestnancov považujú predstavitelia Združenia EBG

i spoločnosti DSA za nevyhnutný pri príprave a následnej  realizácii zámerov, ktoré si vytýčilo vedenie školy po zmene jej zriaďovateľa.

Nová koncepcia vzdelávania a výchovy žiakov bude v budúcnosti istotne prínosom nielen pre žiakov našej školy, ale aj pre ostatné deti a rodičov mesta , zhodli sa na rokovaní vedenia školy a predstaviteľov Združenia EBG Magdeburg na záver ich návštevy v Považskej Bystrici.

Mgr. Nataša Kováčová, riaditeľka školy

Posledná úprava Streda, 28 September 2016 17:50
 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 652907bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.