Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

Inovatívne učenie prvákov PDF Tlačiť E-mail

23. mája sa I. B zmenila z klasickej triedy na priestor potrebný k integrovanému tematickému učebnému bloku: usporiadanie lavíc, materiálový a oddychový kútik, umiestnené plagáty, kartičky vyjadrovali pripravenú tému. V rámci projektu Online generácia sa učilo netradične. Vďaka príspevku  50 € jedného z partnerov projektu Nadácia pre deti Slovenska sa zakúpili kvalitné kancelárske potreby na realizáciu týchto aktivít i na ďalšiu činnosť triedy. Témou učebnému bloku bolo priateľstvo. Životná

zručnosť, ktorú treba podporovať a rozvíjať neustále. V príjemnej atmosfére sa predsa efektívnejšie pracuje. Deti v rámci slovenského jazyka, matematiky, pracovného vyučovania riešili úlohy v skupinách, činnosti sa striedali s energizérmi a ostatnými prvkami vysoko efektívneho učenia. Na záver prezentovali svoju prácu v skupine.
Deti sa rýchlo učia a rady prijímajú čosi nové, treba len pravidelnosť a systematickosť. Rýchlo pochopili, čo iný spôsob učenia vyžaduje. Tie s problémami v správaní boli úžasné. Je paradoxom, že práve ony istú mieru voľnosti v integrovanom  tematickom bloku nezneužívali. Už teraz sa všetci tešia na "ďalšie takéto učenie“.
Ďakujem piatim rodičom a p. riaditeľke, ktorí prijali pozvanie v tento deň do I. B.

Mgr. M. Kotačková

Posledná úprava Štvrtok, 05 Jún 2014 19:30
 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 653378bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.