Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

Týždeň mestskej polície na našej škole PDF Tlačiť E-mail

Naša škola má dlhoročnú spoluprácu s Mestskou políciou v Považskej Bystrici v oblasti prevencie kriminality a praktických aktivít. Každoročne uskutočňujeme v rámci vyučovania občianskej náuky besedy, prednášky a rozhovory žiakov 7. ročníka s Ing. Petrom Samekom. Stretnutia sú veľmi zaujímavé a poučné. Siedmaci vysoko hodnotili besedy a dokonca žiadali ďalšie.

Žiaci si obohatili teoretické poznatky získané v škole o praktické skúsenosti príslušníkov polície. Dozvedeli sa, že príslušník polície musí byť nielen vzdelaný, ale aj fyzicky zdatný. Okrem teoretických prednášok uskutočnených na našej škole si žiaci mohli pozrieť a vyskúšať ukážky bojového umenia a sebaobrany predvedených pánom Slavomírom Turčánim, príslušníkom Mestskej polície v Považskej Bystrici a zároveň trénerom džuda, so svojimi štyrmi zverencami.

Našim žiakom sa ukážky veľmi páčili a mnohí boli ochotní nastúpiť na žinenky a vyskúšať si ich v praxi s mladými džudistami za pomoci pána Turčániho. Jednou zo zverencov  bola aj naša žiačka Lucka Pozníková, žiačka 6. ročníka, ktorá po svojom vystúpení zožala veľký potlesk.

Naši vyučujúci a žiaci veľmi pozitívne hodnotili obrovskú disciplínu športovcov, veľkú trpezlivosť, humor a prispôsobenie sa žiakom pána Turčániho. Rovnako hodnotili aj jeho prirodzenú autoritu. Pochvaľovali si aj jeho aplikáciu teórie v praxi, keď im vysvetlil, ako sa zachovať v situácii ohrozenia.

Žiakom sa páčilo, že ukážky si mohli vyskúšať. Potešilo nás aj zapojenie našej žiačky do vystúpení. Sebavedomie stúplo hlavne krehkým dievčatám, ktoré dokázali prehodiť cez plece silnejších a zdatnejších chlapcov. Aj keď to bolo s pomocou pána Turčániho, ale veľmi sa radovali.

V budúcnosti chceme aj naďalej spolupracovať s Mestskou políciou v Považskej Bystrici, spoznávať jej náročnú prácu, vytrvalosť a spoľahlivosť.

PaedDr. T. Štiglincová


Posledná úprava Štvrtok, 19 Jún 2014 10:08
 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 653381bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.