Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

Medzinárodný deň detí – Rozprávková cesta PDF Tlačiť E-mail

Dňa 02. 06. 2014 sa naša škola zmenila na rozprávkovú krajinu. Všetci žiaci sa vydali na výpravu rozprávkovou cestou, počas ktorej ich sprevádzali pani učiteľky. Ich putovanie nebolo naozaj jednoduché. Nájsť cestu do rozprávky len pomocou indícií dalo zabrať nielen žiakom, ale i pani učiteľkám.A čo čakalo na žiakov v rozprávkach? Tri prasiatka chceli nový domček, a tak sa

žiaci pustili do práce, stavania domčeka zo stavebnice. Červená Čiapočka potrebovala pomôcť zašiť vlkovi rozpárané brucho. Žiaci museli byť veľmi opatrní, aby vlka neprebudili. Nakoľko Popoluške odleteli holúbky, žiaci triedili fazuľku od šošovice a hrášku, ktoré pomiešala zlá macocha. Ukázali, že majú veľkú trpezlivosť a sú naozaj zruční. Počas putovania sa žiaci ocitli aj pri medovníkovej chalúpke. Tam na nich čakalo bludisko, z ktorého museli nájsť cestu von.  Dostali sa aj k Snehulienke, ktorej pomohli nájsť skrytých trpaslíkov a následne museli uhádnuť ich mená. Šmolkovia si so žiakmi zahrali basketbal a vlkovi pomáhali dolapiť zajaca. Keď sa chceli dostať k Šípkovej Ruženke, museli zdolať prekážkovú dráhu.

Deti so záujmom prechádzali z rozprávky do rozprávky, plné očakávania, čo na nich ešte čaká. V každej rozprávke, samozrejme po slnení úloh, dostali žiaci písmenká. Keď ich správne zoradili, vyšlo im miesto, kde na nich čakala odmena. Z rozprávky sa teda ocitli v jazykovej učebni, kde na žiakov čakali sladké odmeny v podobe zmrzlín.

Za podujatie ďakujeme členom žiackeho parlamentu, ktorí celé podujatie pripravili. Zároveň ďakujeme ZRŠ, ktorí zakúpili pre deti sladké odmeny.

Mgr. L. Mináriková

 

Posledná úprava Štvrtok, 19 Jún 2014 09:29
 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 653379bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.