Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

29.11.2011 Pasovačka prvákov PDF Tlačiť E-mail

pasovaniePodvečer 23.11.2011 sa naša jedáleň zmenila na divadelnú scénu - uskutočnilo sa tu totiž pasovanie prvákov do cechu školského, ktoré pripravili pani vychovávateľky školského klubu za výdatnej pomoci pani učiteliek z prvého stupňa.
Prváci putovali spiacim kráľovstvom, v ktorom museli prejsť po úzkej lavičke, aby sa dostali k hradu

šaša Jaša

,   strelami z peny museli odohnať zlého draka Ohniváka, piesňami prebudiť spiacu princeznú, pomôcť zrátať dukáty zbojníkovi a čertovi a dostať sa ku chalúpke ježibaby - ale nie zlej. Po prekonaní všetkých nástrah ich rozprávkové bytosti privítali chlebom a soľou a pán kráľ ich slávnostne pasoval do cechu školského.
O tom, že sú ozajstnými členmi cechu školského svedčia i ich pasovacie dekréty, ktoré im odovzdala pani riaditeľka Mgr. Zuzana Veverková, pani zástupkyňa Mgr. Miroslava Jakabovičová a člen našej rady školy a poslanec mestského zastupiteľstva Ing. Juraj Pekár. Spolu s dekrétmi dostali aj šiltovky s logom školy, aby vedeli kde patria a kde ich majú radi.
Na záver „pasovačky" bola pripravená pre žiakov, rodičov a všetkých prítomných ochutnávka nátierok, ktoré pripravili naše pani učiteľky a vychovávateľky.
Veľké poďakovanie patrí aj žiakom, ktorí vo svojom voľnom čase pod vedením pani vychovávateľky Zuzany Vojáčkovej pasovačku nacvičili, a to:
Andrei Kardošovej, Jakubovi Pružinskému, Paulíne Michálkovej, Michaele Filausovej, Adriáne Balažíkovej, Michaele Mariňákovej, Patrícii Jakubcovej,
Kataríne Drblíkovej a Veronike Zvakovej.

 


 

 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 640016bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.