23.2.2012 Pochovávanie basy PDF Tlačiť E-mail

Fasiangy17Posledný fašiangový deň poriadne oslávili aj deti z nášho školského klubu. Preoblečené do rôznych masiek to poriadne rozkrútili na fašiangovej veselici. V rámci nej ich prišla pozdraviť aj pani riaditeľka Zuzana Veverková a pani zástupkyňa Miroslava Jakabovičová, ktoré neprišli naprázdno - pre všetkých zabávajúcich sa priniesli tradičné fašiangové šišky, na ktorých si všetci  pochutili.
Nuž a po zábave nastal čas rozlúčky. Pani vychovávateľky, v krátkom divadelnom predstavení, predviedli tradičné pochovávanie basy, s ktorým sa deti celkom stotožnili. Bolo počuť plač a nárek... proste tak, ako sa to na poriadnej rozlúčke s basou patrí.
Nuž aj takouto formou sa snažíme zachovávať v našom školskom klube zvyky a tradície našich predkov.