21.3.2012 Matematický klokan PDF Tlačiť E-mail

klokanMatematický klokan patrí medzi najväčšie žiacke súťaže na svete. Tí žiaci, ktorí sa nebáli nastaviť si zrkadlo svojich matematických schopností a chceli riešiť zábavné a naozaj zaujímavé úlohy, sa do tejto súťaže mohli prihlásiť u pani učiteľky Husseinovej, ktorá sa aj tento rok postarala o jej hladký priebeh. Súťaž sa uskutočnila v pondelok 19. marca 2012 . Na Slovensku  riešilo súťažné úlohy 66 914 žiakov na 1 397 školách. V našej škole to bolo odvážnych 24 žiakov. Novinkou bolo, že sa mohli zapojiť aj naši prváci a traja to aj využili.
Žiaci I. stupňa riešili 18 úloh, ostatní 24 úloh. Pri každej úlohe bolo 5 možných odpovedí, z ktorých bola vždy len jedna správna. Na vypracovanie všetkých úloh mali súťažiaci 45 alebo 60 minút čistého času.
Výsledky budú zverejnené na internete na stránke www.matematickyklokan.sk, kde si ich môže podľa prideleného kódu pozrieť každý zapojený žiak.
Po vyhodnotení súťaže dostanú všetci súťažiaci diplomy a odmenu určite dostane najlepší súťažiaci z každej školy. Spomedzi nich bude vyžrebovaný aj jeden majiteľ novučkého notebooku. Ďalšie dva notebooky získajú súťažiaci, na ktorých sa usmeje šťastie v žrebovaní. Do osudia bude vložený kód každého súťažiaceho toľkokrát, koľko bodov v súťaži získa.