Orion florbal cup PDF Tlačiť E-mail

florbal7Dňa 28. 2. 2012 sa uskutočnilo finále obvodné kolo - ORION FLORBAL CUP starších žiakov. Turnaj sa uskutočnil v telocvični ZŠ Rozkvet v Pov. Bystrici. Postupujúce družstvá ZŠ Rozkvet, ZŠ Domaniža, ZŠ Nemocničná a ZŠ Dolná Mariková hrali medzi sebou systémom každý s každým. Našu školu reprezentoval výber žiakov 8. A, 8. B, 9. A a 9. B triedy. Hrali sme 3  zápasy, kde sme s poľutovaním prehrali všetky, ale len vďaka malým chybám, ktoré vždy súper využil na 100%. So ZŠ Domaniža sme prehrali 0:2, so ZŠ Nemocničná 1:3 a so ZŠ Dolná Mariková 2:4. Umiestnili sme na nepopulárnom 4. mieste. Turnaj mal veľmi dobrú úroveň až nad očakávanie, na čom sa zhodli všetci vedúci družstiev. Žiaci predviedli okrem kvalitnej hry aj vysokú úroveň kondičných schopností, čo možno pripísať aj kvalitnej telesnej výchovy na jednotlivých školách. Našim najlepším hráčom bol žiak 9. B triedy Martin Lukáč, ktorý nastrieľal súperom podstatnú časť gólov.
Počas turnaja sa nevyskytli žiadne rušivé momenty v oblasti disciplíny, ako aj športovej etiky, nikto sa nezranil.