25.3.2012 Zážitkové učenie PDF Tlačiť E-mail

zazitkove-ucenieVo štvrtok 22. marca 2012 sa v rámci environmentálnych aktivít našej školy uskutočnilo pre žiakov piateho ročníka zážitkové učenie s pracovníkmi štátnych lesov v Považskej Bystrici. Žiaci sa v rámci neho oboznámili  so životom lesnej fauny a flóry. Lesníci  im pripravili aj zaujímavé aktivity, v rámci ktorých si žiaci vyskúšali, aké ťažké to  majú zvieratá, keď sa chcú dostať cez diaľnicu, ako sa sťahuje drevo z lesov, poznávali rôzne druhy zvierat a vtákov pri ktorých si vyskúšali aj ich „behacie a skákacie" schopnosti,   pracovali aj so zaujímavou špagátikovou didaktickou kartičkou. O tom, že s ohňom sa naozaj netreba zahrávať, sa presvedčili formou poučnej didaktickej hry.

S veľkým záujmom počúvali rozprávanie o jednotlivých druhoch vysokej zveri a keď ešte mali možnosť vidieť prinesené parohy a rohy nadšenie gradovalo.

Cele toto netradičné vyučovanie skončilo počúvaním zvukov rôznych  vtákov a zvierat spojené so zaujímavým rozprávaním.
Na záver sa s našimi milí hosťami,   Ing. Evou  Gabovičovou, Ing. Alenou Kaššákovou, Ing. Norbertom Jungom a Ing. Alojzom Kaššákom, deti rozlúčili potleskom.