Strelecká súťaž PDF Tlačiť E-mail

strelbaStrelecká súťaž žiakov základných škôl so vzduchových zbraní okresu Považská Bystrica

Naši žiaci Martin Hošták, Daniel Kováčik, Peter Daniž a Filip Štrbák sa zúčastnili streleckej súťaže so vzduchových zbraní základných škôl na Strelnici  v Domaniži. Súťaž sa konala v 4-roch kolách a zúčastnilo sa jej 38 žiakov základných škôl okresu Považská Bystrica. Naši žiaci - strelci sa súťaže zúčastnili od 2-ého kola, kde si najlepšie viedol Daniel Kováčik, ktorý sa umiestnil na peknom 2. mieste, Peter Daniž obsadil 7. miesto a Martin Hošták 8. miesto. Tretie kolo bolo pre nás ešte úspešnejšie nakoľko sme na súťaž zobrali Filipa Štrbáka, ktorý obsadil. 4. miesto ( len 1 bod za 3. miestom), Daniel Kováčik 2. miesto a Peter Daniž, ktorému sa vôbec v tomto kole nedarilo 9. miesto. V družstvách sme boli po dvoch kolách na na 3. mieste. Vyvrcholením súťaže bolo 4-té a finálové kolo, kde naši strelci utvorili rekord súťaže s celkovým počtom nastrieľaných 744 bodov. V celkovom poradí súťaže sa umiestnil Peter Daniž na 5. mieste, Filip Štrbák na 6. mieste, Martin Hošták na 10. mieste a náš najlepší strelec Daniel Kováčik na 3. mieste. V družstvách sme obsadili 2. miesto. Toto naše vystúpenie na streleckej súťaži vysoko hodnotíme, nakoľko takýto pekný výsledok naši žiaci získali po jednom roku prípravy na streleckom krúžku, ktorý viedol učiteľ telesnej výchovy Mgr. Dušan Malovec .