Netradičné vyučovanie PDF Tlačiť E-mail

vesmirnicekŽiaci I. stupňa absolvovali netradičné vyučovanie v školskej jedálni formou vzdelávacej multimediálnej prednášky o vesmíre. Dozvedeli sa na nej základné informácie o planéte Zem a Slnečnej sústave a to nezvyčajným spôsobom. Veď kto by sa nechcel stať kozmonautom a preletieť v rakete všetky kúty vesmíru!?
Počas prednášky stihli navštíviť Slnečnú sústavu od Slnka až po Neptún . Dozvedeli sa množstvo užitočných vecí, napr. čo všetko môžeme vidieť na pozemskej oblohe, čo je meteor a ako vznikajú zatmenie Mesiaca a Slnka, alebo prečo strieda Mesiac svoje fázy. Zastavili sa na kus reči s veľkým Galileom, kde sa dozvedeli, čo všetko odhalil. Pri tom všetkom bolo používané realistické planetárium a vynikajúci 3D stimulátor preletov okolo vesmírnych objektov. Nechýbali ani súťaže o pekné ceny, tak ako ani veselá pesnička s ukrytým tajomstvom.
Ani žiaci II. stupňa neobišli nakrátko. Pre nich bolo pripravené netradičné vyučovanie na tému : Svet fyzikálnych experimentov. Multimediálne predstavenie pozostávalo z fyzikálnych pokusom priamo pred očami žiakov. Zároveň boli na veľkorozmerných plátnach demonštrované základné fyzikálne javy z mechaniky, optiky, elektriny, magnetizmu, ale napríklad aj kvantovej fyziky a vďaka najmodernejšej technike aj relativity! Tak, pri takomto vyučovaní už fyzika - neveľmi pekné slovo, neznie tak hrozivo a ukázala, že v sebe skrýva všetko, čo skrýva príroda!