Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

3.4.2012 Veľkonočná výstava, tvorivé dieľne PDF Tlačiť E-mail

velkonocna-vystavaTohtoročný príchod jari sme na našej škole privítali tak ako sa patrí. Všetko to začalo pálením Moreny v školskom klube detí, sme chceli deťom priblížiť staré zvyky a tradície. To naštartovalo výrobu veľkonočných dekorácií, na ktorej pracovali žiaci ako aj niektorí zanietení pedagógovia a rodičia. Nuž a výsledok nikoho nenechal na pochybách - vytvárať  vieme a hlavne chceme. Výrobky boli pekné, nápadité a hlavne, veľa z nich bolo vytvorených z už raz použitých materiálov a predmetov, čím sme ukázali, že tvoriť sa dá aj bez toho, aby sme zaťažovali životné prostredie. Nuž a finále bolo vo štvrtok 29. marca, kedy sme v podvečerných hodinách usporiadali pre našich žiakov, ich rodičov ako aj obyvateľov nášho sídliska, výstavu veľkonočných dekorácií spojenú s tvorivými dielňami. V rámci nich mohli všetci prítomní vidieť, ale aj si vyskúšať rôzne techniky zdobenia veľkonočných kraslíc, ktoré predvádzala pani Kafríková, pani učiteľka Danka Baránková, pani vychovávateľka Anna Lipková, vyzdobiť si veľkonočného barančeka pod vedením pani Vlasty Riškovej a upliesť košík či korbáč - avšak nie z prútia, ale zo starého novinového papiera, ktoré predvádzala pani Anna Hesková. Bolo si z čoho vybrať ... Nuž, takto sme i u nás už definitívne posadili na trón pani Jar.

 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 638389bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.