Morena PDF Tlačiť E-mail

morenaa21.3.2011 sme sa na našej škole rozlúčili zo zimou už pre nás tradičným spôsobom Pálením a vynášaním Moreny . Deti školského klubu za pomoci pani vychovávateľky Lipkovej si pripravili Morenu. Dievčatá štvrtého ročníka a tanečného krúžku si pod vedením pani učiteľky Mgr. A . Drblikovej a A Lipkovej pripravili  pásmo piesní a tanca ktorým priblížili deťom tento starý ľudový zvyk . Za spevu ľudových piesní preniesli Morenu časťou sídliska k miestu kde ju za potlesku a nadšenia detí upálili v sude s vodou a tak definitívne vyhnali zimu z nášho kraja.