3.4.2012 Zábavno - súťažné popoludnie PDF Tlačiť E-mail

V posledný marcový utorok náš žiacky parlament v spolupráci s Mgr. Fapšovou zorganizoval pri príležitosti mesiaca knihy a týždňa slovenských knižníc zábavno - súťažné popoludnie pre žiakov 5. a 6. ročníka. Mali proti sebe súťažiť 5. A s 5. B, 6. A so 6. B. Plány nám trocha pomenili žiaci  5. B, ktorí  neprišli. Napokon sme teda súťažili každý proti každému.
My, parlamentári sme si pripravili 5 súťažných disciplín a pri každej sme vykonávali funkciu rozhodcov.
Zasúťažil si každý prítomný piatak i šiestak. Svoje sily si zmerali v:
1/ rýchločítaní neznámeho textu
2/ testíku z čitateľskej gramotnosti
3/ rýchlom čítaní neznámeho textu odzadu
4/ ilustrovaní vyžrebovanej rozprávky a skladaní puzzle
5/ dramatizácii vyžrebovanej rozprávky a jej predvedení.
Na 1. mieste sa umiestnila trieda 6. A.
Na 2. mieste
skončila 6. B.