21.4.2012 Slávik Slovenska PDF Tlačiť E-mail

slavik 1Vo štvrtok 12.4.2012 prebehlo na našej škole školské kolo speváckej súťaže SLÁVIK SLOVENSKA. Zúčastnilo sa na nej 21 žiakov 2. - 7. ročníka. Žiaci súťažili v troch kategóriách s ľudovou piesňou. Mohli si ju vybrať so spevníka alebo podľa vlastného výberu. Výkony žiakov posudzovala trojčlenná porota. Najsilnejšia bola 1. a 2. kategória, v ktorej súťažili žiaci 2. - 3. ročníka a 4. - 6. ročníka. V obidvoch kategóriách boli žiaci ocenení 1. - 3. miestom. V tretej kategórii boli žiaci ocenení pochvalným uznaním,  nakoľko súťažili len dvaja. Víťazi jednotlivých kategórií budú reprezentovať našu školu v okresnom kole , ktoré prebehne v ZUŠ 2.5.2012.
Výsledky školského kola:

1. kategória 2. kategória 3. kategória
1. Samuel Kubiš, 2.A    1. Simona Kubišová, 5.B    Dávid Medvecký, 7.B
2. Mário Šulavík, 2.B 2. Marek Korbaš, 6.B Silvia Murínová, 7.A
 3.Simona Galbavá, 2.A     3. Bibiána Haviarová, 6.B
  Víťazi školského kola budú pripravení na okresné kolo v spolupráci s učiteľmi ZUŠ, nakoľko pri prezentácií piesní v okresnom kole potrebujú hudobný doprovod.