Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

23.4.2012 Deň Zeme PDF Tlačiť E-mail

tematicke-vyucovaniePiatok 20. apríla 2012 sa v našej škole niesol v netradičnom duchu. V predstihu sme si pripomenuli Deň Zeme a to tematickým vyučovaním, ktoré bolo zamerané na odpad, jeho separáciu, spracovanie a využitie. Pedagógovia si pripravili rôzne aktivity. Spoločnou pre všetky triedy, bolo vytvorenie zberného boxu buď na papier, plasty, monočlánky alebo drobné elektrospotrebiče, ako aj výrobku z odpadového materiálu, alebo náučného plagátu. Atmosféra v jednotlivých triedach sa niesla v tvorivom duchu. Pracovalo sa „o sto šesť"... Výsledkom bola výstava vyrobených výrobkov a plagátov, ktoré si budú môcť obzrieť všetci žiaci a ktoré by mali byť pre nás poučením a motiváciou.
Záver netradičného vyučovania patril čisteniu okolia školy. Každá trieda mala pridelený úsek, ktorý vzorne upratali. Nuž a našli sme všeličo ... Myšlienku, ktorá bola vyslovená v školskej rozhlasovej relácii : "Kebyže každý z nás aspoň jeden deň v roku obetoval našej Zemi, hneď by sa nám žilo lepšie ... teda aspoň čo sa týka nás a nášho okolia ", sme naplnili a veríme, že nezostaneme sami.

 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 638373bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.