23.5.2012 Netradičná návšteva na Mestskom úrade PDF Tlačiť E-mail

navstevamu 09Predmet regionálna výchova na ZŠ Rozkvet, ktorý vznikol v tomto školskom roku, patrí k tým, ktoré neponúkajú len teoretické vedomosti, ale aj možnosť zistiť fakty o našom regióne prostredníctvom exkurzií, či návštev galérií, múzeí. Ako funguje riadenie nášho mesta sa mohli žiaci IV. B triedy dozvedieť 11. mája na Mestskom úrade v Považskej Bystrici priamo od  viceprimátora mesta Mariána Sopčáka. Žiaci mohli nazrieť do priestorov mestského úradu, videli, kde zasadá rada mesta, obradnú sieň, navštívili mestskú políciu. V zasadacej miestnosti mestského úradu im viceprimátor Marián Sopčák vysvetlil podstatu mestskej samosprávy i jednotlivých úradov v Považskej Bystrici. Žiaci dostali priestor na diskusiu a kládli zvedavé otázky. Viceprimátor na všetky ochotne odpovedal, a tak sa žiaci dozvedeli, ako sa dostal do politiky, aké má záľuby, aké sú budúce plány rozvoja rôznych konkrétnych častí či objektov nášho mesta. Dve príjemne strávené hodiny žiakov obohatili o nové poznatky a skúsenosti. Bol to pre všetkých neobyčajný zážitok. Nestáva sa totiž každý deň, aby sme mohli sedieť v zasadacej miestnosti mestského úradu, rozprávali sa s príslušníkmi mestskej polície. Ďakujeme viceprimátorovi Mariánovi Sopčákovi, náčelníkovi mestskej polície Jozefovi Vanečkovi za ochotu a čas, ktorý nám venovali, za príležitosť spoznať prácu predstaviteľov nášho mesta.