4.6.2012 MDD - olympiáda PDF Tlačiť E-mail

mdd-olympiada

Medzinárodný deň detí na našej škole sa niesol v znamení piatich olympijských kruhov. Pre našich žiakov sme pripravili športovú olympiádu. Táto sa začala slávnostným nástupom všetkých tried a zapálením olympijského ohňa, ktorý zapálili za športovcov Sabína Matušíková a Adrián Ďuriš a za rozhodcov pani učiteľka Danka Baránková a pán učiteľ  Dušan Malovec.
Po príhovore riaditeľky školy Mgr. Zuzany Veverkovej nasledoval sľub rozhodcov v podaní pani učiteľky Lucie Minárikovej a športovcov, za ktorých sľubovala Barbora Valová. Nuž a potom začala tá práva olympijská atmosféra. Súťažilo sa v siedmich športových disciplínach: beh na 50 metrov, výdrž v zhybe, štafeta, hody na basketbalový kôš, preťahovanie lanom, hod plnou loptou a skok do diaľky z miesta. V jednotlivých disciplínach súťažili medzi sebou triedy jedného ročníka. Po absolvovaní každej disciplíny boli vyhlásení traja najlepší športovci ročníka, ktorí získali medailu, tento rok už nie medovníkovú ale skutočnú, a cenné body do celkového hodnotenia tried. Výsledky sa priebežne spracovávali a vyhodnocovali na hlavnej výsledkovej tabuli. Atmosféra bola vynikajúca. Súťažilo sa ako na skutočnej olympiáde! Najväčšie nadšenie panovalo pri štafetovom behu a pri preťahovaní lanom.
Medzi jednotlivými súťažami mali žiaci možnosť zasúťažiť si v aj netradičných disciplínach, ktoré pre nich pripravila historicko-umelecká skupina Bojník z Bojníc. Na stanoviskách si zasúťažili v strieľaní z kuše, chodení na choduliach, hode kruhom, netradičnom rozbíjaní orechov, v labyrinte - a to všetko pod dohľadom rozhodcov oblečených v historických kostýmoch. Po absolvovaní všetkých disciplín boli pasovaní za rytiera, na znak čoho dostali pasovací dekrét. Túto atrakciu venovali žiakom rodičia ako darček pri príležitosti MDD.
Záver olympiády patril slávnostnému nástupu a vyhodnoteniu. Riaditeľka školy Mgr. Zuzana Veverková vyslovila zároveň aj poďakovanie celému organizačnému štábu a všetkým dobrovoľníkom z radov rodičov a priateľov školy, ktorí svojou pomocou, prístupom a nadšením prispeli k zdarnému priebehu II. ročníka športovej olympiády. Za pomoc ďakujeme: Dane Bagínovej, Jozefovi Sabovi, Jozefovi Galbavému, Lenke Svoradovej, Andrei Piačkovej, Radmile Krčmárikovej, Márii Čanigovej, Ľubomírovi Kubišovi, Václavovi Vojáčkovi st., Jaroslavovi Hofericovi, Viole Kľučkovej, Františkovi Hijovi, Jurajovi Klabníkoví, Michalovi Čelkovi, Václavovi Vojáčkovi ml., Marošovi Vojáčkovi, Marcelovi Pélimu, Vladimírovi Michálkovi, Júlii Baránkovej.
Už teraz sa tešíme na budúci ročník.