11.6.2012 Za krajšiu Považskú Bystricu PDF Tlačiť E-mail

za-krajsiu-pb5Environmentálne aktivity majú v našej škole už svoje stále a opodstatnené miesto. Okrem snahy o úpravu nášho okolia, separujeme odpad v každej triede, zbierame staré elektrospotrebiče a baterky, zapájame sa do environmentálnych projektov.
Už druhý rok sme sa zapojili aj do projektu: „Za krajšiu Považskú Bystricu". V rámci neho žiaci, pod vedením

Mgr. Dušana Malovca, vybudovali skalku a stále ju zveľaďujú. Vzali si patronát aj nad zelenými plochami na školskom dvore.
Deti zo školského klubu, pod vedením pani vychovávateľky Zuzany Vojáčkovej, vlastnoručne upravili zarastený a neupravený terén pri klube a tak ho pripravili pre ďalšiu úpravu, pri ktorej deti vystriedali pedagógovia. Výsledok nášho snaženia nám priniesol, okrem dobrého pocitu a hrdosti z vykonanej práce, aj prvenstvo v súťaži „Za krajšiu Považskú Bystricu". Toto ocenenie nás veľmi potešilo. Okrem toho nás povzbudilo do ďalšej práce, výsledky ktorej spríjemnia chvíle oddychu nielen osadenstvu našej školy, ale aj obyvateľom z okolitých domov, ktorí v našom školskom areály trávia veľa času.

pdf budovanie skalky

Na slávnostnom vyhodnotení sa vo štvrtok 7. júna zúčastnili najaktívnejší zástupcovia jednotlivých tried spolu s pánom učiteľom Mgr. Dušanom Malovcom, pani vychovávateľkou Zuzanou Vojáčkovou a pani riaditeľkou Mgr. Zuzanou Veverkovou. Prvú cenu - zájazd pre žiakov v hodnote 500€ prevzala pani riaditeľka Mgr. Zuzana Veverková od Ing. Pavla Demáčka , riaditeľa spoločnosti MEDEKO a diplom jej odovzdala Mgr. Katarína Beranová, koordinátorka projektu a poslankyňa mestského zastupiteľstva.