14.6.2012 Návšteva astronomického ústavu PDF Tlačiť E-mail

astr-ustav 1Vo štvrtok 7.6.2012 7.B trieda  navštívila Astronomický ústav v Starej Lesnej. Najskôr sa dozvedeli zaujímavosti z oblasti astronómie a pozreli si panely s fotkami, potom navštívili kopulu, kde videli veľký astronomický ďalekohľad a počas krátkej prednášky sa oboznámili ako sa pozoruje pomocou neho nočná ale aj denná obloha. V ďalšej časti im meteorológ poukazoval meteteorologickú záhradku s búdkami a rôznymi prístrojmi na sledovanie počasia. Návštevu Astronomického ústavu spojili s vyhliadkou zo Skalnatého plesa. Dobrý pocit z celodenného výletu a získavania nových vedomostí podporilo aj počasie, ktoré  vyšlo perfektne.