25.6.2012 Svätojánska noc PDF Tlačiť E-mail

svatojanska noc v ii. oddeleni skolskeho klubu 22.-23.06. 2012 21Deti II. oddelenia školského klubu pani vychovávateľky Zuzany Vojáčkovej sa v podvečerných hodinách piatok 22. júna začali schádzať pred školou, aby sa netradične rozlúčili s odchádzajúcim školským rokom a zároveň tam strávili svätojánsku noc. Po vybalení si pripravili svoje „ležoviská" a presunuli sa do telocvične. Tu si zmerali sily v loptovej vojne, štafetových súťažiach a záverečnom preťahovaní lanom. Po takomto športovom výkone padol dobre oddych s malým občerstvením. Keďže energie mali deti ešte stále dosť, zábava na diskotéke im nerobila žiadne problémy...
S blížiacou sa hodinou duchov sa odobrali na pochod , ktorý ich doviedol až na krížne cesty. Za zvukov praskajúceho ohňa počúvali rozprávanie spájajúce sa s letným slnovratom a tradíciami svätojánskej noci. Nuž a zdalo sa, že nepočúvali len sami... Cestou naspäť pozorovali nádhernú hviezdnu oblohu a nezvyčajné nočné zvuky prírody. Do školy sa vrátili unavení ale s príjemným pocitom.
Týmto podujatím sme si spoločne pripomenuli staré zvyky a tradície ako aj posolstvo našich predkov. Okrem toho to bola aj dôstojná rozlúčka s odchádzajúcim rokom, ktorý sme spoločne strávili v školskom klube. A teraz nám zostáva už len jeden pochod, ktorý nás dopraví k bráne otvárajúcej zaslúžené prázdniny.