Olympiáda nádejí PDF Tlačiť E-mail

olympiada-nadeji 1315. júna sa 10-členná výprava tretiakov a štvrtákov vybrala s p. uč. Kotačkovou na Olympiádu nádejí na ZŠ Školská. Po krásnom slávnostnom otvorení sa malí športovci z 9 základných škôl pustili do boja o medaile. Hádzalo sa kriketovou loptičkou, plnou loptou, skákalo do diaľky, bežalo sa na 60 m a štafeta. "Rozkveťáci" športovali naplno, ale konkurencia bola veľká. Na treťom stupienku víťazov preto stála iba štvrtáčka Miška Kvaššayová vďaka svojmu skoku do diaľky. Do finále posunuli rýchle nohy na 60 m Terezku Majerskú. Škole patrilo siedme miesto. Vďaka patrí aj ostatným súťažiacim, ktorí si športové schopnosti otestovali medzi rovesníkmi z iných škôl a prežili atraktívne dopoludnie. Zároveň naplnili olympijskú myšlienku: "Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa."