Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

V súťaži EKOPYRAMÍDA, EKOJARMOK 2016 naši žiaci zvíťazili PDF Tlačiť E-mail

Dňa 21. 4. 2016 sa v centre nášho mesta realizoval 23. ročník ekologickej súťaže Ekopyramída a zároveň pri príležitosti Dňa Zeme 8.ročník podujatia Ekojarmok. Súťaž bola určená pre školské kolektívy I. a II. stupňa základných škôl.

Úlohou žiakov – zástupcov jednotlivých základných škôl bolo prezentovať ľubovoľne vybranú ekologickú tému, ktorú v priebehu školského roka spolu so svojimi pedagógmi vypracovávali. Počas niekoľkých mesiacov podľa vlastného výberu témy vyhľadávali a získavali nové poznatky, navrhovali, tvorili, spracovávali dokumentáciu, uskutočňovali pozorovania, realizovali prieskumy, a to všetko zdokumentovali vo forme posterov – panelov, ktoré boli súčasťou prezentácie na samotnej súťaži.

Ďalšou úlohou pre súťažiacich bolo využiť vlastnú  fantáziu, tvorivosť, zručnosť, kreativitu a samostatnosť na prípravu výrobkov z odpadového materiálu, ktoré mali vhodne dopĺňať prezentáciu.

Porota pri hodnotení venovala pozornosť nielen vhodnosti výberu témy, jej cieľu a  dokumentácii, ale aj celkovej estetike výsledného produktu – posteru a všetkému čo bolo súčasťou súťažného stánku.

Aj naši najmenší žiaci, patriaci do kategórie A (I. stupeň), sa pod vedením pani učiteliek primárneho vzdelávania súťaže zúčastnili. Prezentovali krásnu tému s názvom Včely pre život a spolu s rôznymi doplnkami – fotografiami, vlastnými námetmi, ochutnávkou viacerých druhov medu – horský, malinový, púpavový, kvetový, rybičkami z odpadového materiálu či papierovými kvetmi zaujali mnoho návštevníkov.

Našim žiakom, ktorí súťažili v kategórii B (II. stupeň) pod vedením pani učiteliek Mgr. Adamčíkovej a Mgr. Kubovičovej, sa podarilo porotu zaujať najviac spomedzi 10 kolektívov aktuálnou témou „Zdravá výživa“. Svoje poznatky získavali a spracovávali niekoľko týždňov, uskutočnili a vyhodnotili prieskum v 7. a 8. ročníku, pripravili zaujímavý materiál na postery a nástenky. Náš stánok spestrili aj ochutnávkou jedál zdravej výživy -   koláčikmi a nátierkami, ktoré vlastnoručne pripravili. Za obhájenie vybranej témy, reprezentáciu školy a víťazstvo im patrí veľká vďaka.

Mgr. S. Adamčíková, Mgr. M. Kristínová

Fotogaléria

Posledná úprava Streda, 15 Jún 2016 16:57
 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 652890bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.