Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

Mladý tvorca 2016, stretnutie s prezidentom SR PDF Tlačiť E-mail

27. apríla 2016 sa žiaci ôsmeho ročníka zúčastnili 24. ročníka celoštátnej prezentačnej výstavy stredných odborných škôl Mladý tvorca 2016, ktorá sa konala v Nitre. Výstava bola spojená s veľtrhom práce JOB EXPO 2016. Hlavným cieľom výstavy bolo podporiť a propagovať stredoškolské odborné vzdelávanie, zvýšiť záujem žiakov základných škôl  o odborné

vzdelávanie, ako aj o duálny systém odborného vzdelávania a priblížiť mladým ľuďom  podnikanie. Žiaci mali možnosť prísť do osobného kontaktu so strednými školami z celého Slovenska, teda rozšíriť si obzor o mnohé stredné školy a študijné i učebné odbory, ktoré v Považskej Bystrici nemáme.  Odpovede na ich zvedavé otázky im dávali ľudia s dlhoročnými pracovnými skúsenosťami.  Svoje vlastné zručnosti, či už digitálne alebo jazykové, si mohli žiaci dokonca zmerať testovaním. Súčasťou výstavy boli ukážky praktických zručností žiakov, práce na rôznych zariadeniach, ako i vlastnoručné výrobky žiakov. Podujatie pre žiakov zorganizovala pani učiteľka A. Miková v spolupráci s pánom učiteľom M. Červenákom. Spoločnosť im robila aj výchovná poradkyňa L. Mináriková, ktorá využila príležitosť a absolvovala seminár pre výchovných poradcov Výchovný poradca – sprievodca svetom povolaní, ktorý bol súčasťou výstavy. Seminár bol pripravený v spolupráci s Asociáciou výchovných poradcov Slovenska, Radou zamestnávateľov pre systém duálneho vzdelávania a ďalšími zainteresovanými subjektmi s cieľom poskytnúť výchovným poradcom aktuálne informácie o trhu práce, ako aj informácie o jeho predpokladanom vývoji. Seminár, aj keď len na pár minút, navštívil aj náš pán prezident Andrej Kiska. Svojou návštevou ukázal, že mu oblasť školstva nie je ľahostajná. Úprimnými slovami povzbudil výchovných poradcov a prezradil, že jeho mamina bol tiež učiteľka, dokonca istý čas výchovná poradkyňa. O to viac si vážime, že sme sa mohli celého podujatia zúčastniť. Veď nie každý si môže povedať, že dnes som stretol prezidentaJ.

Mgr. L. Mináriková

 

 

Posledná úprava Sobota, 21 Máj 2016 13:22
 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 656218bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.