Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

Triedenie odpadu na našej škole PDF Tlačiť E-mail

Úlohou školy nie je len environmentálne vychovávať, ale aj pripravovať deti na každodenný život. K takýmto praktickým zručnostiam patrí aj získavanie návyku na triedenie odpadu.

V našej škole sme v tomto školskom roku nadviazali na projekt mesta „Daj odpadu druhú šancu“ a zaviedli sme triedený zber. Žiaci aj zamestnanci školy triedia odpad do nádob na separovaný zber / papier, plasty, tetrapaky, bioodpad, kovy/, umiestnených na každej chodbe. Odpad z nádob končí vo veľkokapacitných, označených kontajneroch umiestnených v areáli školy.

 

Pred spustením triedeného zberu v škole prebehla osveta formou motivačných aktivít zaradených do vyučovania. V budove školy sme umiestnili reklamné postery a projektové práce žiakov s danou tematikou.

V tejto oblasti organizujeme aj jednorazové školské zbery rôznych druhov odpadu, napr. zber papiera, monočlánkov, elektrospotrebičov.

Potešilo by nás, keby sa triedenie odpadu postupne rozšírilo zo školy aj do rodín. Triedením odpadu šetríme prírodné zdroje, životné prostredie, a v nemalej miere aj financie.

Mgr. S. Adamčíková

Posledná úprava Piatok, 29 Apríl 2016 07:50
 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 656161bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.