Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

Úspech v OK biologickej olympiády PDF Tlačiť E-mail

Dňa 10. mája 2016 sa naši žiaci zúčastnili 50. ročníka okresného kola biologickej olympiády. V súťaži  kategórie D  vybojovali svojimi vedomosťami  a zručnosťami veľmi pekné umiestnenia. Richard Lagíň získal počtom 43 bodov za teoretickú i praktickú časť 3. miesto  a  Anna  Smrčková  získala počtom bodov 39,5  pekné 4. miesto. Dôsledne sa so svojimi pedagógmi na súťaž pripravovali a do okresného kola postúpili na základe úspešného riešenia školského kola. Rozsah teoretických a praktických vedomostí

a zručností, ktoré museli súťažiaci nadobudnúť,  bol veľmi rozsiahly  a týkal sa  viacerých oblastí - stavba tela organizmov,  zástupcovia príslušných taxonomických skupín, spôsob života a životné prejavy organizmov, vzájomné vzťahy organizmov a ich vzťahy k životnému prostrediu,  prispôsobenie sa organizmov životnému prostrediu,  poznatky environmentálneho charakteru, ochrany prírody a organizmov, poznatky a zručnosti na úrovni praktických cvičení a odporúčaných praktických aktivít príslušných ročníkov.

K úspechu im srdečne blahoželáme a p. uč. Mgr. I. Kubovičovej a Mgr. S. Adamčíkovej ďakujeme za prípravu žiakov na súťaž.

Posledná úprava Streda, 08 Jún 2016 11:07
 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 656188



bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.