Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

Učiteľ nie je Google3 PDF Tlačiť E-mail

V dňoch  9. a 10. júna 2016 sa konala v Senci Medzinárodná odborná konferencia Učiteľ nie je Google3 ...a stále sa môže učiť. Zorganizovalo ju odborné nakladateľstvo Dr. Josef Raabe Slovensko, člen medzinárodnej skupiny Klett, spolu s Veľvyslanectvom  Indickej republiky v Bratislave. Odborným garantom podujatia bola Pedagogická fakulta trnavskej univerzity v Trnave. Hlavným cieľom podujatia bolo podporiť pedagógov v ich zodpovednej práci, motivovať a inšpirovať

ich v snažení, priniesť pedagógom na Slovensku nové a inšpiratívne myšlienky, príklady dobrej praxe zo zahraničia. Na 5. ročníku medzinárodnej konferencie sa zúčastnilo viac ako 470 učiteľov zo všetkých stupňov škôl z celého Slovenska a taktiež zástupcov školských štátnych inštitúcií.

Na konferencii bol bohatý odborný program: 39 vzdelávacích aktivít, 7 hlavných referátov, 13 seminárov, 10 workshopov,5 okrúhlych stolov, 1 moderovaná diskusia, 2 tréningy, koučovacia zóna.

Na podujatí prednášali renomovaní lektori z Nového Zélandu, Nemecka, Indie, Švajčiarska, Česka, Slovenska.

Tento rok bol program postavený na troch základných pilieroch :

Rovnosť a nerovnosť šancí vo vzdelávaní

Rozmanitosť vzdelávacích procesov

Kvalita školy

Na konferencii v Senci uzreli svetlo sveta tri knižné novinky, ktoré aj na večernom programe pokrstili.

Autori  Zuzana Berová a Peter Bero predstavili svoju knihu Umenie byť učiteľom, knihu pokrstil Vladimír Burjan. Kniha rozpráva o učiteľoch, ktorí milujú svoju prácu a chcú sa na ňu pozrieť iným pohľadom.

Irena Trojanová a Václav Trojan sú autormi knihy Príbeh zmeny, ktorú pokrstila Lena Kampmillerová. Ide o nový typ knihy, kde sa snúbi teória s praxou, a tak uľahčuje riadenie akejkoľvek zmeny , pretože každá zmena je zvládnuteľná.

Tretím krstom bola kniha Matematikov žalospev od autora Paula Lockharta, ktorú preložila Barbora Kamrlová, krstným otcom bol prof. RNDr. Jozef Masarik, DrSc. Kniha patrí medzi najlepšie kritiky súčasného vyučovania matematiky. Kniha by mala byť povinným čítaním pre každého,  kto sa dostane do sveta vyučovania  matematiky.

K príjemnému priebehu konferencie prispeli aj večerné kultúrne vystúpenia rómskej hudobnej skupiny Cigánski diabli, indickej tanečnice a ohnivej show. Tohtoročná konferencia  ako aj predchádzajúce ročníky sa organizátorom veľmi vydarila a účastníci odchádzali spokojní, plní dojmov z prednášok a príjemných stretnutí.

Mgr. Nataša Kováčová a Mgr. Anna Trníková

Bližšie informácie na: www.raabe.sk

 

Posledná úprava Pondelok, 20 Jún 2016 17:11
 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 652908bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.