Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

Vyhodnotenie projektu Škola priateľská deťom PDF Tlačiť E-mail

Prvý rok projektu Škola priateľská k deťom sa blíži ku koncu a my sa môžeme pochváliť, že všetky kritéria stanovené organizáciou UNICEF sa nám podarilo splniť a získali sme titul „Škola priateľská k deťom“. Program sa stal súčasťou činnosti žiackeho parlamentu, v ktorom pracovali zástupcovia žiakov 5 . – 9. ročníka.

 

Žiaci sa učili poznávať svoje práva, aplikovať ich vo svojich triedach, spolurozhodovať o činnosti školy. Túto možnosť uplatnili hneď v úvode školského roka v rámci pripomienkovania a dopĺňania školského poriadku.

Súčasťou programu bolo zorganizovanie zbierky Týždeň modrého gombíka, v rámci ktorej sa žiaci 9. ročníka zapojili aj do „veľkej vedomostnej súťaže“.

V závere školského roka, po splnení všetkých stanovených kritérií, si UNICEF Slovensko od nás vyžiadal vyplnenie dotazníkov, ktoré slúžia nielen pre UNICEF, ale aj pre nás, ako spätná väzba, ktorá nám ukázala, nakoľko bol projekt prínosom pre našu školu. Veľkým pozitívom pre nás bolo zistenie, že väčšina žiakov uviedla, že sa od zavedenia projektu zlepšili vzťahy a komunikácia nielen medzi žiakmi ale aj medzi učiteľmi a žiakmi. Môžeme teda povedať, že zapojenie sa do projektu bolo pre našu školu určite dobrou voľbou.

PaedDr. Vladimíra Mužíková, koordinátor projektu

Posledná úprava Streda, 06 Júl 2016 10:14
 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 653374bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.