Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

Noc v ŠKD PDF Tlačiť E-mail

Nebýva zvykom, aby žiaci prichádzali do školy v čase, keď na televíznej obrazovke beží večerníček. My sme to zažili. V piatok 10.6.2016 o 18,30 hodine ich pred hlavným vchodom do ZŠ čakali pani vychovávateľky.  Malí nedočkaví nocľažníci s netradičnou školskou výbavou -  spacákmi, dekami, vankúšikmi a karimatkami sa rozlúčili so svojimi rodičmi a rozbehli

sa do tried ŠKD, kde si pripravili svoje prechodné nocľažisko.  Tešili sa na zábavno- športové podujatie Noc v ŠKD spojenú s hľadaním pokladu. Vedeli, že program bude pútavý a všetky bystré hlavy až do polnoci pobaví.

Po výdatnej večeri to vypuklo. Pre deti boli pripravené mnohé prekvapenia. Po rozdelení do zmiešaných družstiev mohlo začať súťaženie.

Prvou kategóriou bolo logické myslenie, kde museli preukázať nielen vedomosti a vtip, ale aj obratnosť, pohotovosť, rýchlosť, výbornú pamäť, postreh a ďalšie zručnosti a spôsobilosti pri riešení zadaných úloh. Nemenej zaujímavým lákadlom boli kolektívne súťaže v priestoroch školskej telocvične. Pri nich boli najväčšími kamarátmi detí spolupráca, zmysel pre humor, odvaha, tolerancia a vytrvalosť.

A dočkali sa aj večerného hľadania pokladu v areáli školy s baterkami v rukách a mnohí aj so strachom v očkách - ale ten rýchlo prekonali. Museli sa rýchlo zorientovať na neosvetlenom školskom dvore. Poklad bol ukrytý na rôznych stanovištiach. Tí, ktorí boli úspešní a splnili všetky nástrahy nebezpečnej cesty, si pochutnali na sladkých maškrtách.

Pred večernou hygienou prišla všetkým vhod sladká minizmrzlinka. Noc v provizórnych spálňach ubehla ako voda. Už tu boli raňajky, vyhodnotenie aktivít s odovzdaním pamätného diplomu a upratovanie ŠKD do pôvodného stavu.

Veríme, že takáto spolupráca v kolektíve detí rôznych vekových kategórií prinesie svoje ovocie a deti z našej školy si odnesú nielen veľa vedomostí, príjemné spomienky, ale aj bohaté zážitky a úprimné priateľstvá.

Počas celého pobytu v škole pomáhali deťom prekonávať strach z odlúčenia od rodičov starostlivé pani vychovávateľky, ktoré sa starali aj o ich brušká a zdravý pitný režim. A najväčšia odmena pre všetkých? Veselá zábava, tajomné príbehy a hlavne vynikajúca atmosféra. Už teraz sa tešíme na ďalší rok!

Mgr. E. Valachová, A. Lipková

Posledná úprava Streda, 06 Júl 2016 11:16
 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 653376bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.