Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

Školský rok sa začal, do školy ideme PDF Tlačiť E-mail

Ako inak, dnes opäť leje ako z krhly. A to po celkom dlhej sérii pekných, skoro tropických dní. Je piaty september, trochu prineskoro na prvý školský deň. Ten dážď neteší ani nás učiteľov, ani rodičov s deťmi. Školský rok sa namiesto na nádvorí v slnka jase otvorí v triedach. Bude chýbať to akési spoločné súznenie. No proti počasiu sme zatiaľ bezmocní.

 

Dnešný deň je osobitne významný pre prváčikov, ich rodičov. A rovnako pre ich pani učiteľky Alenku Drblíkovú a Danku Baránkovú. Ich nejaké kvapky z neba len tak nevystrašia. Blíži sa deviata hodina a ony už s úsmevom na tvárach vítajú nových žiakov a ich rodiny. „Áčko“ nasleduje svoju triednu s kvietkom, „béčko“ sa zberá do svojej triedy za veselým šašom.

V triedach ich čaká množstvo darčekov. Hneď pri vstupe jedni dostávajú na hruď ligotavý kvietok, druhí farebný tvar dlane s menom obdarovaného ako symbol priateľstva a spolupráce. Dobre padol aj cukrík, či lízanka. Rodičia sa zoznamujú s pani učiteľkou. Tá všetkých srdečne víta vo svojom kráľovstve. Vládne tu príjemná, rodinná atmosféra. Deti sa usádzajú do kruhu na stoličky a dospelí na lavičky. Na laviciach čaká ďalšie prekvapenie: taška so školskými potrebami od Mesta Považská Bystrica, prvá kniha, obrázkový rozvrh hodín, prvá žiacka knižka a limonáda.

Po slávnostnom otvorení školského roka 2016/2017 prostredníctvom školského rozhlasu sa osmeľujú aj tí menej smelí. Pridávajú sa aj súrodenci žiakov, ktorí majú ešte na školu rok, dva čas. Čarujú, predstavujú sa, zvonia zvončekom, vymýšľajú želania do nového školského roka a rozprávajú o tom, čo majú radi, pletú pavučinku priateľstva. Pani učiteľka do nej zapletá všetkých z rodiny, čo sa prišli pozrieť. Všetci si sľubujú priateľstvo a vzájomnú pomoc.

Zatiaľ čo deti listujú v novej knižke, pani učiteľky spolu s pani vychovávateľkami a rodičmi preberú potrebné veci týkajúce sa organizácie vyučovania v nasledujúcich dňoch.

A krásny zoznamovací pondelok je za nami. Je nám fajn, všetko sa podarilo, na nič sme nezabudli. To, že sa tešíme na zajtra, nám pripomína pieseň, ktorú sme sa dnes spoločne naučili. Sme predsa šikovní prváci.

Ako už tradične, ten deň ktorý sa chcel tváriť neprístupne a zamračene sme asi peknými spoločnými aktivitami obmäkčili. Odohnal chmáry a predpoludňajší lejak pripomína už len niekoľko zabudnutých dáždnikov v triede.

Mgr. Dana Baránková


 

Posledná úprava Sobota, 17 September 2016 10:23
 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 656189bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.