Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

Exkurzia do Slovenského technického múzea PDF Tlačiť E-mail

27. septembra sa naši siedmaci spolu s pani učiteľkami Mgr. D. Markovičovou a PaedDr. V. Mužíkovou vybrali spoznávať Košice, konkrétne niektoré expozície Slovenského technického múzea.

Cesta bola dlhá, ale nám to na nálade neubralo. Keď sme konečne prišli do cieľa, ponaťahovali sme si kosti a vybrali sa za poznávaním. Prezreli sme si Dóm sv. Alžbety a tí odvážnejší aj Žigmundovu vežu, odkiaľ sa mohli kochať krásnym pohľadom na

celé Košice. V STM sme navštívili tri expozície: planetárium, banskú štôlňu a sieň elektrických výbojov. Všetky expozície boli veľmi zaujímavé, ale zhodli sme sa na tom,  že sieň elektrických výbojov bola predsa len „tá naj“. Najskôr sme si pozreli film o Nikolovi Teslovi, a potom sme mali možnosť vyskúšať si jeho vynálezy doslova na vlastnej koži. Môžeme hrdo povedať, že medzi mnohými z nás preletela iskra.

Po zaujímavej prehliadke múzea sme mali dosť času na to, aby každý kúpil nejaký suvenír nielen sebe, ale aj svojim blízkym. Stretnutie sme mali pri Spievajúcej fontáne, ktorá nám na rozlúčku krásne zahrala.

Spomienky na chvíle v múzeu, ale aj vo vlaku, nám okamžite vyvolajú úsmev na tvári, a tak spokojne môžeme prehlásiť, že táto dejepisná exkurzia sa určite vydarila.

PaedDr. V.Mužíková


Posledná úprava Štvrtok, 13 Október 2016 14:37
 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 652906bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.