Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

Piataci na Oravskom hrade PDF Tlačiť E-mail

Koncom septembra pripravili pracovníci Oravského hradu zaujímavý projekt s názvom „Priblížme históriu deťom a mládeži“. A tak si žiaci V. A a V. B spolu s pani učiteľkami Mgr. D. Markovičovou a PaedDr. V. Mužíkovou vybrali za cieľ dejepisnej exkurzie práve tento hrad. A veru nikto neľutoval.

Spoznávanie a prehliadku hradu doplnili tri interaktívne prezentácie, ktoré nás preniesli do obdobia stavby hradu, vysvetlili nám význam

lesnej železnice pre celú Oravu, a oboznámili sme sa aj s hmotnými kultúrnymi pamiatkami.   Na vlastné oči sme videli miesta, v ktorých sa nakrúcali známe rozprávky: Kráľ drozdia brada, Sokoliar Tomáš, Láska na vlásku ale aj film Upír Nosferatu. Trošku tajomna a možno aj strachu, vniesla do našich dušičiek Biela pani, ale aj zistenie „lovcov duchov“, že v hrade „sú prítomné tajomné sily“.

 

Z hradu sme odchádzali plný krásnych zážitkov, vo vlaku sme nabrali nové sily a našou ďalšou zastávkou sa stala Žilina a OC Mirage.

Domov sme sa vrátili síce unavení, ale spokojní. A to je predsa to najdôležitejšie. Spomienky na chvíle v múzeu, ale aj vo vlaku, nám okamžite vyvolajú úsmev na tvári, a tak spokojne môžeme prehlásiť, že táto dejepisná exkurzia sa určite vydarila.

PaedDr. V. Mužíková

 

Posledná úprava Štvrtok, 13 Október 2016 14:37
 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 656205bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.