Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

Naša základná škola oslávila štvrťstoročnicu PDF Tlačiť E-mail

Minulý piatok sme si  slávnostnou akadémiou pripomenuli 25. výročie vzniku našej základnej školy.

Pozvali sme na ňu nielen našich súčasných pedagogických i nepedagogických zamestnancov, ale aj rodičov žiakov, bývalých učiteľov, predstaviteľov regiónu, mesta, poslancov a miestnych podnikateľov. Sme radi, že 25 rokov existencie školy si prišiel s nami pripomenúť i predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Ing. Jaroslav Baška,

poslanec NR SR a primátor mesta Považská Bystrica doc. PhDr. PaedDr. Karol Janas, PhD. Obaja vo svojich vystúpeniach ocenili prácu súčasných i bývalých učiteľov a vychovávateľov a zároveň vyslovili očakávanie,  že príchod nového zriaďovateľa základnej školy – spoločnosti Deutsch-Slowakische Akademien /DSA/ – ešte viac zvýši kvalitu výchovno-vzdelávacieho procesu.

Práve novým zámerom a plánom našej školy do budúcnosti sa venoval v svojom príhovore Bernhard  Beckmann, najvyšší predstaviteľ nemeckého Združenia pre povolanie a spoločnosť – EBG, materskej spoločnosti nášho nového zriaďovateľa DSA. Združenie EBG, ktoré má sídlo v Magdeburgu, má v Nemecku 36 škôl a odborných stredísk. Skúsenosti, ktoré nadobudli počas 26 rokov existencie, hodlajú preniesť aj na našu školu do Považskej Bystrice. Plánujú ponúknuť žiakom aj možnosť výučby nemeckého jazyka, viac orientácie na technicky zamerané predmety a pomoc pri príprave a samotnom výbere vhodných stredných škôl.

Ešte pred začatím slávnostnej akadémie mali naši učitelia jedinečnú praktickú možnosť zapojiť sa prostredníctvom videokonferencie do priebehu hodiny vyučovania nemeckého jazyka v partnerskej škole EBG v Magdeburgu. Táto skúsenosť bola o to dôležitejšia, že štúdiu formou e-learning a distance learning, čiže vzdelávaniu, ktoré je podporované modernými technológiami a realizované prostredníctvom počítačových sietí – intranetu a internetu,  jednoznačne patrí  budúcnosť.

S veľkým záujmom hostí slávnostnej akadémie sa stretol aj kultúrny program našich žiakov, ktorí ukázali svoj talent v speve, hre na hudobné nástroje i v tanci .

Piatkové podujatie bolo nepochybne dôstojným pripomenutím histórie našej školy a zároveň zaujímavou prezentáciou cieľov a výziev, ktoré pred nami po zmene zriaďovateľa stoja.

JUDr. Slavomír Maličkay

Fotogaléria

Posledná úprava Pondelok, 12 December 2016 17:36
 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 653366bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.