Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

Výlet do Múzea slovenskej dediny v Martine PDF Tlačiť E-mail

V školskom roku 2016/2017 začali opäť svoju činnosť turistické krúžky, ktoré sa pre veľký záujem rozšírili o ďalšie, v poradí už tretie oddelenie. Jednotlivé oddelenia našich malých aj väčších turistov vedú pani vychovávateľky A. Lipková, N. Valachová a pani učiteľka Mgr. B. Strinková.

Dňa 01.10.2016 sa deti s pani vychovávateľkami vybrali na prvý výlet do Múzea slovenskej dediny v Martine. Múzeum sa nachádza v lone krásnej prírody

Jahodníckych hájov a je najväčšou prírodnou expozíciou na Slovensku. Jeho súčasťou je 143 exponátov slovenskej ľudovej architektúry, pochádzajúcich zo severozápadného Slovenska.

Pod vedením skúsenej sprievodkyne mohli deti vidieť obytné domčeky, koniareň, kaplnku a iné. Zaujímavosťou bolo, že sa v skanzene natáčala známa rozprávka Perinbaba, napríklad zábery z Jakubovho väzenia v jednom zo zrubových domov pochádzajúceho  z roku 1748. V múzeu sa nachádza aj obchodík, v ktorom si deti zakúpili drobné suveníry. Spokojní a plní zážitkov sme sa vrátili domov. Mgr. E. Valachová

 

Posledná úprava Sobota, 22 Október 2016 11:23
 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 656207bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.