Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

Exkurzia do Múzea holokaustu v Seredi PDF Tlačiť E-mail

V utorok pred jesennými prázdninami žiaci 9. ročníka spolu s pani učiteľkami Mgr. D. Markovičovou a PaedDr. V. Mužíkovou vycestovali do Serede, aby si prezreli expozície Múzea holokaustu, na mieste ktorého bol počas II. svetovej

vojny pracovný tábor a neskôr zberný tábor. Napriek tomu, že sme vedeli, čo nás asi na tomto mieste čaká, atmosféra múzea nás aj tak zaskočila. Na jednej strane bezbrannosť a tragédia ľudských obetí, na strane druhej absolútna krutosť, ktorej je schopný len človek, na nás dýchala z každej časti múzea. Okrem samotnej prehliadky sme mali možnosť vidieť transportný vagón, ktorý bol dvakrát odviezť svoje obete na poslednú cestu do Osvienčimu. Na záver sme absolvovali zaujímavú prednášku na tému Deti a holokaust, ktorá v každom z nás opäť vyvolala otázky, ktoré začínali slovom PREČO? Exkurzia bola pre žiakov veľkým prínosom, pretože im spredmetnila hrôzy obdobia, o ktorom doteraz len počúvali.  PaedDr. Vladimíra Mužíková

 

Posledná úprava Sobota, 12 November 2016 16:58
 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 656194bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.