Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

Po stopách Habsburgovcov PDF Tlačiť E-mail

Streda po jesenných prázdninách sa stala dňom, kedy sa naši ôsmaci spolu s pani učiteľkami Mgr. D. Markovičovou, Mgr. E. Valachovou a PaedDr. V. Mužíkovou vybrali spoznávať Viedeň a v nej miesta, ktoré boli kedysi súčasťou cisárskeho života. Našou prvou zastávkou bol Schönbrunn – letné sídlo dynastie Habsburgovcov. Zámok

nás očaril predovšetkým svojimi nádhernými záhradami a Gloriettou. Potom naše kroky smerovali do Hofburgu – zimného sídla cisárskej rodiny, v blízkosti ktorého je Augustiniánsky kostol známy nielen tým, že v ňom mala svadbu Alžbeta Bavorská, známa ako Sissi a František Jozef I., ale aj tým, že sú tu v urnách uložené srdcia príslušníkov rodu Habsburgovcov. Neodmysliteľnou súčasťou prehliadky mesta bola Katedrála sv. Štefana Kapucínsky kláštor, v podzemí ktorého je hrobka dynastie Habsburgovcov. Pri jej prehliadke nás zaujal predovšetkým sarkofág cisára Karola VI., ale aj Márie Terézie, ktorý svojou výzdobou ostro kontrastoval s jednoduchosťou sarkofágu jej syna, cisára Jozefa II. Okrem nich nás upútala aj hrobka Františka Jozefa, Sissi a ich syna Rudolfa, a tiež posledného cisára Karola I. Habsburského. Viedeň nás svojimi krásami opäť dokázala očariť, len škoda, že nám tentokrát neprialo počasie. PaedDr. Vladimíra Mužíková

 

Posledná úprava Sobota, 12 November 2016 17:09
 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 653367bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.