Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

Hravé predpoludnie PDF Tlačiť E-mail

4. november bol na Slovensku vyhlásený za Deň materských škôl. Pripomína, že v tento deň v roku 1829  bola v Banskej Bystrici založená prvá detská opatrovňa na území Slovenska. Jej zakladateľkou bola grófka Mária Terézia Brunswická.

Tento deň ešte nemá dlhú tradíciu. Ani samotné materské školy ho nejako zvlášť neoslavujú. Pani učiteľky 1. stupňa SZŠ DSA

na sídlisku Rozkvet pri tejto príležitosti pozvali deti a pani učiteľky z materských škôl, aby spoločne oslávili ich deň. Spoločné podujatie nazvali Poďte sa s nami hrať. Pozvanie prijali predškoláci z oboch MŠ Rozkvet aj Cirkevná MŠ Jána Pavla II.

V piatok 4. novembra predpoludním sa školská jedáleň premenila na malý amfiteáter. Ten sa v dohodnutý čas naplnil rozkošnými malými džavotajúcimi stvoreniami. Očká im žiarili očakávaním. Pani učiteľka Miroslava Kotačková veršovaným slovom všetkých privítala a popriala im k sviatku všetko najlepšie. Nasledovala pestrá paleta veselých piesní, básní, tancov a scénok  v ktorej sa predstavili žiaci školy. Na záver si školáci spolu s predškolákmi zaspievali a zatancovali pieseň Keď si šťastný. Každý malý oslávenec bol obdarovaný sladkosťou a malým pamätným listom na tento deň. Všetci sa mohli ponúknuť čajom s medom alebo pohárikom čokolády. Pani učiteľky si na pamiatku odnášali milé, žiakmi vyrobené darčeky.

Spoločne strávené chvíle sa všetkým pozvaným páčili. Pani učiteľky sa netajili svojím obdivom a spokojnosťou.  Bolo príjemné od maličkých počuť: „ Je mi tu dobre. Chcem tu ostať navždy.“ To je zadosťučinenie, pre ktoré sa oplatí takéto podujatia organizovať. Verme, že ich bude čo najviac.

Mgr. D. Baránková

FotogalériaPosledná úprava Utorok, 29 November 2016 11:50
 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 656219bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.