Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

V 1.A a 2.B atraktívnejšie a interaktívnejšie.... PDF Tlačiť E-mail

V tomto školskom roku pribudla do I.A triedy interaktívna tabuľa. Ďalšia na našej škole, v poradí už šiesta.

Interaktívna tabuľa kombinuje výhody klasickej tabule a dotykovej obrazovky. Prváci sa ju učia ovládať perom alebo prstom, ako aj  klasickými fixkami. Umožňuje prezentovať učivo novým spôsobom.

Naša škola sa zapojila v tomto školskom roku do projektu Moja prvá škola, ktorý je určený žiakom I. stupňa. Na vyučovacích hodinách pracujeme so vzdelávacím portálom Kozmix.sk, ktorý využíva interaktívne cvičenia zo všetkých vzdelávacích oblastí.

Vďaka interaktívnym cvičeniam postupne odkrývame záhady a tajomstvá nových písmeniek, matematických spojov, živej prírody,  podľa toho, čo sa práve učíme. Prváčikovia veľmi radi dopisujú písmenká, číslice na interaktívnej tabuli. Motivujeme žiakov k učeniu a učivo sa stáva zaujímavejšie a atraktívnejšie. Mgr. A. Drblíková

II.B

Už od minulého školského roku pracujeme v našej triede II. B s modernou didaktickou technikou – interaktívnou tabuľou. Využívame ju v každom predmete i cez prestávky.

Na hodinách slovenského jazyka a literatúry nám pani učiteľka vysvetľuje nové učivo pomocou prezentácii, doplňujeme písmenká alebo slová do rôznych obrázkov alebo textov, na matematike si precvičujem matematické operácie a elektronickým perom jednoducho priraďujeme výsledky, obrázky, odpovede alebo skladáme slovné úlohy. Na prvouke máme okamžite na tabuli mapu Slovenska, do ktorej môžeme písať, krúžkovať mestá, vyfarbovať  alebo vyhľadáme zaujímavosti Slovenska na internete a máme ich pred sebou. Keď nájdeme v texte neznáme slová, popri vysvetlení môžeme mať obrázky hneď na tabuli /zvieratká, rastliny, osobnosti, pamätihodnosti a pod./ Na výtvarnej výchove a tvorivých dielňach sa inšpirujeme prácami iných detí alebo umeleckými dielami a niekedy si pri tabuli aj zaspievame alebo zatancujeme s profesionálnymi tanečníkmi. Jednoducho – výborná vec je táto tabuľa. Mgr. B. Strinková

Fotogaléria

Posledná úprava Streda, 30 November 2016 13:04
 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 653364bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.