Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

Chceme vedieť nemecky! PDF Tlačiť E-mail

Projekt „Chceme vedieť nemecky!“ sa šíri vďaka angažovaným učiteľom nemčiny, ktorí si uvedomujú dôležitosť výučby tohto jazyka v našom regióne, v spolupráci s Goetheho inštitútom v Bratislave. Jeho súčasťou sú jazykové animácie pre žiakov, ktorí sa tento cudzí jazyk ešte neučia. Ich úlohou je motivovať a

ukázať im, že obavy z nemčiny sú zbytočné.

V dňoch 22.2.-23.2. sa na našej škole častejšie ozývala nemčina. Keďže naším zriaďovateľom je Deutsch-Slowakische Akademien, je len prirodzené, že nemecký jazyk si „hľadá“ stabilné miesto vo vyučovacom procese.

Príležitosť zoznámiť sa s nemčinou využili naši štvrtáci, piataci a šiestaci. Animátorka zapájala žiakov do rôznych hier, ktoré odhalili zaujímavosti jazyka, poukázala na jeho podobnosti so slovenčinou a angličtinou a predstavila nemecké reálie. Tá „naša“ si hneď získala učeniachtivých školákov. Zaujímavé aktivity, hry, počítačový motivačný minikvíz, výborné didaktické pomôcky prispeli k dynamickej a atraktívnej jazykovej premiére.  Bonusom pre žiakov boli pracovné listy, nálepky, ceruzky s logom projektu a diplom s  osvedčením, že každý má talent na tento cudzí jazyk.

Po skončení netradičnej hodiny žiaci odchádzali so slušnou zbierkou nemeckých slovíčok. Veríme, že animácie žiakov správne naštartovali a stotožnili sa s názvom projektu.

Mgr. Miroslava Kotačková

Fotogaléria na fc

Posledná úprava Štvrtok, 09 Marec 2017 21:19
 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 652902bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.