Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

Marec v školskej knižnici PDF Tlačiť E-mail

Mesiac marec bol v našej škole plný rôznych aktivít. Keďže je to mesiac, ktorý má aj prívlastok mesiac knihy, naša školská knižnica pripravila v spolupráci s redakčnou radou časopisu Rozkveťák niekoľko akcií pre malých aj veľkých. Prvú z aktivít – anketu pod názvom Čo čítam Vám priblížia žiačky redakčnej rady z ôsmeho ročníka:

 

Keďže je marec mesiac kníh, naša redakčná rada sa rozhodla uskutočniť anketu zameranú na to, čo naši žiaci aktuálne čítajú. Pýtali sme sa žiakov od 5. po 8. ročník.

 

Ich odpovede sme zhrnuli a pár vám ich prinášame.

Žiaci piateho ročníka si radi prečítajú klasiky, ako sú Janka a Danka alebo siahajú po humorných knihách ako je Denník odvážneho bojka.

 

Šiestaci čítajú skôr dobrodružné knihy, ako Klub záhad alebo Tigrí tím.

 

Chlapci siedmeho ročníka čítajú knihy youtuberov alebo dobrodružnej literatúry. Dievčatá zaujali skôr romány, ako napríklad Sólo pre lásku alebo Vek zázrakov, ale nájdu sa aj dievčatá, ktoré skôr uprednostňujú fantasy knihy. Odporúčame knihu Domov pre neobyčajné deti slečny Peregrinovej.

 

Ôsmaci si radi prečítajú kvalitnú športovú literatúru, napríklad Tréning väzňa a ôsmačky si prišli na svoje pri knihách tipu Oksa Pollockova alebo kniha Koruna.

 

My vám veľmi odporúčame knihy, ako sú napr. Všetky skvelé miesta ,My ostatní tu len tak žijeme, Sedem minút po polnoci.

PaedDr. A. Miková

 

 

Posledná úprava Štvrtok, 30 Marec 2017 05:27
 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 653361bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.