Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

Deň ľudovej rozprávky PDF Tlačiť E-mail

Určite ste už všetci počuli o skvelom rozprávkarovi a zberateľovi ľudových rozprávok Pavlovi Dobšinskom. 16. marec, deň výročia jeho narodenia, je v školských knižniciach venovaný ľudovým rozprávkam. Preto sme sa aj my v našej knižnici rozhodli priblížiť žiakom prvého ročníka slovenské ľudové rozprávky. Sedemhlavý drak previedol prváčikov v našej knižnici svetom ľudových rozprávok. Prváčikovia si vypočuli rozprávku o Dlhom, Širokom a Bystrozrakom, vypočuli si rozprávku o Jankovi Hraškovi, porozprávali o tých rozprávkach, ktoré oni poznajú a ktoré sú ich najobľúbenejšie. Tí najodvážnejší sa s drakom aj odfotili, tí menej odvážni aspoň nakreslili, ktorá zo spomínaných rozprávok sa im najviac páčila. Veríme, že prváčikov uvidíme v našej knižnici oveľa častejšie, nielen pri akciách pripravených knižnicou, ale aj počas výpožičných hodín. V našej knižnici máme veľa krásnych kníh obsahujúcich ľudové rozprávky, ale aj najmodernejšie kúsky ako Mimi a Líza, Víla Jazmínka a škriatok Vendelín, či Oksa Pollocková. Všetci, ktorí radi čítajú si prídu na svoje. Vidíme sa v knižnici. PaedDr. A. Miková

 

 

Posledná úprava Štvrtok, 30 Marec 2017 08:11
 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 653363bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.