Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

DOD - Deň v tajomnom podmorskom svete PDF Tlačiť E-mail

V stredu 22. marca 2017 sa brány Súkromnej školy DSA , na sídlisku Rozkvet Považská Bystrica, otvorili pre deti materských škôl, rodičov detí a pre všetkých, ktorí túžili nakuknúť ako žiaci tejto školy nadobúdajú nové vedomosti  a kompetencie. Ústrednou témou dňa bol podmorský svet.  Návštevníkov hneď pri vchode vítal Neptún, boh mora. Každý malý návštevník od neho dostal námornícku čiapku a všetci sa mohli vydať na cestu po triedach, ktoré sa premenili na akési akváriá plné rôznych experimentov.

S prvákmi navštívili cestovnú kanceláriu Nemo, s ktorou sa vybrali loďou na cestu okolo sveta a navštívili podmorský svet. Zahrali sa na plavčíkov, ktorí sa učili životu na mori. Hrali sa na vlnky, riešili podmorské hádanky, skákali z mostíka, porovnávali počet rybiek, riešili úlohy na interaktívnej tabuli.  S druhákmi študovali vývoj motýľa, či žaby  a život včely. Zahrali sa na medúzy a skladali puzzle. Tretiaci premenení na rôzne morské príšerky v skupinách súťažili, kto nazberá a úspešne vyrieši viac úloh. Štvrtáci sa v interaktívnom cvičení zameranom na rozvoj finančnej gramotnosti zaoberali kúpou a predajom rybičiek. Hrali pantomímu, skladali morské motívy z puzzle a z pet fliaš, objavovali nové poznatky v encyklopédiách. V tvorivých dielňach si deti vyskúšali výrobu chobotničky. Sprievodným podujatím bolo krátke hudobno – dramatické vystúpenie prvákov.

Každé dieťa, ktoré splnilo úlohy, dostalo sladkú odmenu, námornícku čiapku a titul „Kapitán-Kapitánka“ od Neptúna. Prváci si pre svojich malých kamarátov pripravili prekvapenie v podobe farebných morských tvorov z modelovacej hmoty, ktoré si na pamiatku mohli vziať domov. Súdiac podľa reakcií detí aj dospelých návštevníkov, zábavno – morské dopoludnie sa im veľmi páčilo. Najmä deťom sa odchádzalo veľmi ťažko. Nech nesmútia. Ak do tejto školy zavítajú od septembra ako prváci, takýto zábavný bude ich každý deň v škole.

Mgr. Dana Baránková

 

Posledná úprava Štvrtok, 30 Marec 2017 07:43
 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 656201bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.