Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

Ochrana života a zdravia PDF Tlačiť E-mail

Účelové cvičenie zamerané na prierezovú tému  Ochrana života a zdravia sme zrealizovali v dňoch 15.-16.mája 2017.  Obsah učiva tejto prierezovej témy integruje postoje, vedomosti a zručnosti žiakov zamerané na ochranu života a zdravia v mimoriadnych situáciách, tiež pri pobyte a pohybe v prírode, ktoré môžu vzniknúť vplyvom nepredvídaných skutočností ohrozujúcich človeka a jeho okolie.

Našou snahou bolo tentoraz pripraviť žiakov na zvládnutie situácie v prípade vzniku požiaru v priestoroch budovy školy a nácvik činností nasledujúcich po vyhlásení varovného signálu. Nadobudnúť

teoretické i praktické poznatky, osvojiť si potrebné vedomostí a zručnosti mali možnosť naši žiaci prostredníctvom nielen svojich vyučujúcich, ale aj odborníkov, ktorí počas týchto dvoch dní zavítali medzi nás.

V pondelok 15.5. sme v spolupráci s pani profesorkou I. Pavlacovou a jej študentmi so Strednej zdravotníckej školy v Pov. Bystrici pripravovali našich žiakov na poskytovanie prvej pomoci iným v prípade ohrozenia života a zdravia.

 

V utorok 16.5. deti absolvovali požiarny poplach, evakuáciu, ukážky likvidácie požiaru a hasičskej techniky, záchranné práce, ukážky výcviku policajných psov - to všetko v spolupráci s Mestskou políciou a Okresným riaditeľstvom hasičského a záchranného zboru v Pov. Bystrici.


Fotogaléria na fc:

pondelok

utorok

Posledná úprava Streda, 17 Máj 2017 19:11
 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 656213bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.