Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

Prírodovedná a geografická exkurzia PDF Tlačiť E-mail

Zobudili sme sa do krásneho rána a počasie nám prialo naozaj celý deň. A kto sa to tak tešil slnečnému dňu? Siedmaci, ôsmaci a pani učiteľky Husseinová a Adamčíková, ktorí sa zúčastnili exkurzie v stredu 17. mája 2017.

Naplánovali sme si štyri zastávky a tá prvá bola na Mohyle Milana Rastislava Štefánika v Brezovej pod Bradlom. Obdivovali sme veľkosť, rozľahlosť, obklady kameňmi. Dozvedeli sme sa niečo zo života tohto vedca  a generála a zapamätali sme si dátum jeho smrti 4.5.1919. Ten nám pripomenuli aj početné vence, napríklad z Francúzska alebo Ruska.

Druhá zastávka bola v jedinej sprístupnenej jaskyni v Malých Karpatoch. Vraj sa nevolá jaskyňa Driny, pretože je drina sa tam dostať... Názov má podľa drienok, ktoré rastú v okolí a domáci ich volajú drinky. V priestoroch jaskyne bolo príjemných 8 stupňov Celzia a väčšina si pochvaľovala, ako dobre sa im dýchalo. Videli sme kvapľovú výzdobu a vtipný sprievodca   nás zaujal viacerými poznámkami.  O dvetisíc rokov dorastie stalagmit, ktorý výškou prerastie doteraz najväčší, ktorý ale prestal rásť. Vraj sa máme  potom zastaviť  obzrieť si ho?!

„Prvýkrát som bola v jaskyni a bolo to super. Veľmi sa mi páčili tie úzke chodbičky, po ktorých sme chodili. Tiež aj všetky tie krásne prírodné útvary a k tomu ich príbehy a pomenovania,“ priznala sa Lucka.

Tretíkrát sme zastavili, aby sme navštívili hrad Červený Kameň, ktorý patrí k najkrajším na Slovensku. Od sprievodcu sme sa dozvedeli o jeho majiteľoch, miestnostiach, na čo slúžili a ešte veľa ďalších zaujímavostí. Podľa jedného ôsmaka: „ Bolo na čo pozerať, bola zábava, niečo sme sa nové naučili inou formou, ako len sedieť pri knihách.“ Inému sa páčili najviac zbrane.

Posledná zastávka bola v Trnave. Po tom dlhom chodení  sme vyhladli, takže bol čas  zastaviť sa na jedlo, pitie a prípadne kúpiť nejakú drobnosť, aby nám exkurzia zostala dlho v našich spomienkach.

Mgr. Ľ. Husseinová

 

Fotogaléria na fc

Posledná úprava Nedeľa, 21 Máj 2017 11:21
 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 653362bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.