Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

Pracovná cesta v Magdeburgu PDF Tlačiť E-mail

V dňoch 8.-12. mája som sa zúčastnila pracovného stretnutia  učiteľov nemeckého jazyka v Magdeburgu – v sídle Europäisches Bildungswerk für Beruf und Gesellschaft (EBG). Našu „výpravu“ tvorilo 5 pedagógov zo základných a stredných škôl so zriaďovateľskou pôsobnosťou EBG alebo DSA.

V sídle EBG nás milo privítala pani Schlicht, lektorka vzdelávania dospelých, ktorá nás sprevádzala počas celého pobytu. Rozprávali sme sa o metodike vyučovania nemčiny. Zástupcovia vydavateľstva Cornelsen nám prezentovali súbor učebníc, ktoré by sa mali používať v sieti škôl EBG a DSA. Získali sme množstvo učebného a didaktického materiálu. Skúsenosťou boli hospitácie na hodinách pre imigrantov. Chvályhodná bola ich zanietenosť a aktívny prístup na  vyučovaní. Z rozhovorov s niektorými  sme sa dozvedeli, za akých nepriaznivých okolností odišli z rodnej krajiny a aká náročná je pre nich nemčina. O Nemcoch sa hovorí, že sú chladní, odmeraní,... V pedagogickom zbore, s ktorým sme strávili týždeň, bola príjemná atmosféra. Boli ústretoví, pohostinní, pozitívne naladení.

Prehliadli sme si aj Magdeburg – hlavné  mesto spolkovej krajiny Sasko-Anhaltsko.

Bola to náročná, ale zmysluplná pracovná cesta.

Ďakujem za túto príležitosť.  M. Kotačková

Fotogaléria na fc

Posledná úprava Pondelok, 19 Jún 2017 19:22
 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 638295bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.