Pracovná cesta v Magdeburgu PDF Tlačiť E-mail

V dňoch 8.-12. mája som sa zúčastnila pracovného stretnutia  učiteľov nemeckého jazyka v Magdeburgu – v sídle Europäisches Bildungswerk für Beruf und Gesellschaft (EBG). Našu „výpravu“ tvorilo 5 pedagógov zo základných a stredných škôl so zriaďovateľskou pôsobnosťou EBG alebo DSA.

V sídle EBG nás milo privítala pani Schlicht, lektorka vzdelávania dospelých, ktorá nás sprevádzala počas celého pobytu. Rozprávali sme sa o metodike vyučovania nemčiny. Zástupcovia vydavateľstva Cornelsen nám prezentovali súbor učebníc, ktoré by sa mali používať v sieti škôl EBG a DSA. Získali sme množstvo učebného a didaktického materiálu. Skúsenosťou boli hospitácie na hodinách pre imigrantov. Chvályhodná bola ich zanietenosť a aktívny prístup na  vyučovaní. Z rozhovorov s niektorými  sme sa dozvedeli, za akých nepriaznivých okolností odišli z rodnej krajiny a aká náročná je pre nich nemčina. O Nemcoch sa hovorí, že sú chladní, odmeraní,... V pedagogickom zbore, s ktorým sme strávili týždeň, bola príjemná atmosféra. Boli ústretoví, pohostinní, pozitívne naladení.

Prehliadli sme si aj Magdeburg – hlavné  mesto spolkovej krajiny Sasko-Anhaltsko.

Bola to náročná, ale zmysluplná pracovná cesta.

Ďakujem za túto príležitosť.  M. Kotačková

Fotogaléria na fc