Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

Štvrtáci v škole v prírode PDF Tlačiť E-mail

„Kedy pôjdeme do školy v prírode? Kam? Čo tam budeme robiť?“ takýto kolotoč otázok sme počúvali takmer od začiatku posledného ročníka na 1. stupni. Samozrejme, že  školu v prírode sme chceli zrealizovať a tešili sme sa aj my. Tento rok bola voľba rekreačného zariadenia jasná: Závadka nad Hronom – sídlo Európskeho vzdelávacieho centra, ktoré patrí DSA.

Štýlové drevenice  sa stali v termíne 22.-26. mája dočasným domovom pre 26 štvrtákov, p. učiteľku M. Kotačkovú, p. učiteľa M. Červenáka  a p. vychovávateľku A. Lipkovú. Areál rekreačného zariadenia poskytoval dostatok priestoru na športové aktivity – tenisový kurt, futbalové ihrisko, stolnotenisový stôl. Na vychádzkach do okolia a výlete nás sprevádzali animátori. Tí pre deti pripravili aj tvorivé dielne, vedomostný kvíz a súťaže.

Program bol nabitý, ale museli sme ho prispôsobovať vrtochom horehronského počasia.

Absolvovali sme vychádzky v obci, k miestnemu rybníku, prehliadli sme si oboru danielov,

pozorovali sme okolitú faunu a flóru.

Navštívili sme múzeum ľudových tradícií v obci aj národný park Muránska planina. Pripravili sme turnaj vo futbale pre chlapcov, pre dievčatá vo vybíjanej. Večer sme opekali. Autobusom sme sa zaviezli k Čiernohronskej železnici, prezreli sme si múzeum lesnej železničky. Odtiaľ  sme sa vláčikom dostali k Lesníckemu skanzenu vo Vydrovskej doline, rozsiahlemu atraktívnemu areálu s náučnými chodníkmi. Cestou späť sme navštívili Brezno. Posledný večer sa konala rozlúčková diskotéka, predtým kvíz o zaujímavostiach skanzenu.

Deťom sa najviac páčili športové turnaje, opekanie a výlet vláčikom. P. vychovávateľka vyhodnotila športové súťaže, kvízy, čistotu  izieb, správanie, logo izby,  naj športovcov, naj stravníkov – každý získal balíček s darčekmi, pamätný list aj diplomy. Veríme, že aj množstvo zážitkov, poznatkov a krásnych spomienok. Mgr. M. Kotačková

Fotogaléria na fc

Posledná úprava Pondelok, 19 Jún 2017 19:19
 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 638296bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.