Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

Na návšteve v NR SR PDF Tlačiť E-mail

Piatok 8. 9. 2017 bol pre našich parlamentárov netradičný. Ich kroky ráno neviedli do školy, ale na železničnú stanicu. Čakala na nás slnečná Bratislava. Dlho očakávaná návšteva „kolegov“ poslancov Národnej rady Slovenskej republiky sa pomaličky stávala skutočnosťou. Na začiatku sme sa cítili ako na letisku. Každý z nás (a rovnako aj naša batožina) musel prejsť cez skener, tí, ktorí „pípali“ absolvovali hneď aj osobnú prehliadku. J Vo vstupnej hale už na nás čakala naša pani sprievodkyňa – pracovníčka komunikačného odboru PhDr. L. Kittlerová.

Vďaka jej profesionalite a úžasnému prístupu nás čakali skutočne veľmi zaujímavé 2 hodiny. Najskôr sme sa pohodlne usadili v kinosále, kde nám pútavo a primerane veku porozprávala o vzniku a histórii parlamentarizmu, o voľbách, zákonoch, našej Ústave a mnohých ďalších informáciách. Sem za nami prišiel Ing. Jaroslav Baška, poslanec NR SR a župan Trenčianskeho samosprávneho kraja. Pán Baška sa s nami rozprával nielen o poslaní a činnosti Národnej rady, no i o Považskej Bystrici, o školách, športoviskách, o plánoch TSK v našom meste... Aktívne sa o nás zaujímal, rozhovor bol veľmi priateľský. Následne nás p. Kittlerová previedla budovou, poukazovala nám rôzne zaujímavosti. Zaujal nás napr. cyklus vzácnych malieb Albína Brunovského na dreve, ktoré sú skutočne krásne a predstavujú Slovensko. Po tejto prehliadke prišla časť exkurzie, na ktorú sme sa tešili asi najviac – účasť na rokovaní poslancov na balkóne rokovacej sály. Vypočuli sme si vystúpenia viacerých poslancov k téme odblokovania dlhovej brzdy. Potom nás naša sprievodkyňa odviedla naspäť do vstupnej haly. Náš program pokračoval prehliadkou týchto priestorov s prednáškou o Slovenskej národnej rade, slovenských dobrovoľníkoch, o J. M. Hurbanovi a M. R. Štefánikovi. Keďže v tomto čase prebiehala výmena čestnej stráže, so záujmom sme si ju pozreli. Neplánovane sme sa dostali aj do vysielania TA3 a STV, ktoré tam práve vyrábali svoje reportáže. Dve hodiny ubehli skutočne ako voda a my sme sa s našou pani sprievodkyňou i Národnou radou museli rozlúčiť. Naše kroky viedli ešte do areálu Bratislavského hradu a potom už sme Hradný vrch definitívne opustili. Cez Nový most sme prešli do Petržalky na neodmysliteľnú súčasť všetkých výletov – nákupy. Tu sme postretali rôzne celebrity, s niektorými sme sa aj odfotili. Ani sme sa nenazdali a bol tu večer a nás opäť privítala naša Považská Bystrica.  Mgr. Danica Markovičová

Fotogaléria na fc stránke školy

 

Posledná úprava Štvrtok, 19 Október 2017 09:06
 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 678549bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.