Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

Exkurzia do Múzea holokaustu v Seredi PDF Tlačiť E-mail

V stredu 4. októbra žiaci 9. ročníka spolu s pani učiteľkami Mgr. D. Markovičovou a PaedDr. V. Mužíkovou vycestovali do Serede, aby si prezreli expozície Múzea holokaustu, na mieste ktorého bol počas II. svetovej vojny pracovný tábor a neskôr koncentračný tábor. Napriek tomu, že sme vedeli, čo nás asi na tomto mieste čaká, atmosféra múzea nás aj tak zaskočila.

Na jednej strane bezbrannosť a tragédia ľudských obetí, na strane druhej absolútna krutosť, ktorej je schopný len človek, na nás dýchala z každej časti múzea. Okrem samotnej prehliadky sme mali možnosť vidieť transportný vagón, ktorý bol dvakrát odviesť svoje obete na poslednú cestu do Osvienčimu. Na záver sme absolvovali zaujímavú prednášku na tému Úteky z táborov smrti, ktorá v každom z nás opäť vyvolala otázky, ktoré začínali slovom PREČO?  Na spiatočnej ceste sme si oddýchli a naobedovali sa v nákupnom centre v Trnave, kde si niektorí z nás vyskúšali ako je to byť „nákupnými maniačkami a maniakmi“. Po načerpaní nových síl sme si pozreli expozície Západoslovenského múzea. Domov sme sa vrátili unavení ale s množstvom nových zážitkov.PaedDr. Vladimíra Mužíková

Fotogaléria na fc stránke školy

 

Posledná úprava Štvrtok, 19 Október 2017 09:02
 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 678548bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.