Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

ENGLISH ONE - národný projekt v našej škole PDF Tlačiť E-mail

Ak by sme mali jedným slovom charakterizovať dnešnú dobu, určite by mnohým napadlo slovo „ projektová“. Snáď totiž neexistuje odvetvie či oblasť, v ktorej by sa toto slovo nestalo kľúčovým. Jednou z takýchto oblastí je, samozrejme, aj školstvo. Fakt, že projektová činnosť má význam a prináša pre učiteľov, ale hlavne pre žiakov rôzne benefity, je nesporný. V oblasti cudzojazyčného vzdelávania je pre mnohých  prínosom a obrovskou motiváciou, ak majú možnosť komunikovať s rodeným hovoriacim a potvrdiť si, že ich komunikačné zručnosti im umožňujú dorozumieť sa.

Žiaci našej školy mali takúto príležitosť dňa 6. novembra, keď do našej školy zavítal lektor Paul. Že si vybral práve našu školu nebola náhoda. V roku 2015 sme sa zapojili do národného projektu „English One “, Nové trendy vzdelávania učiteľov anglického jazyka v základných školách.  V tomto školskom roku v projekte pokračujeme. Učitelia sa zúčastňujú vzdelávaní, učia sa efektívnejšie pracovať s portálom Englis One, ktorý pre najaktívnejších učiteľov a žiakov pripravil aj odmenu v podobe rôznych výhod. Okrem prístupu na portál English One pre učiteľov a žiakov, sme ako jeden z benefitov získali aj možnosť privítať v našej škole anglicky hovoriaceho lektora.

Žiaci siedmeho, ôsmeho a deviateho ročníka si mali možnosť v praxi overiť nadobudnuté jazykové zručnosti a vedomosti. Zatiaľ, čo niektorí z nich boli trocha ostýchaví a neverili si, iní nemali problém sa otvorene spýtať na rôzne oblasti života v Anglicku. Dozvedeli sa zaujímavé informácie o živote v Anglicku, ale zároveň komunikovali aj zaujímavosti zo svojho každodenného života, predstavili lektorovi naše mesto  a kultúrne a historické zaujímavosti v meste a jeho blízkom okolí.

Veríme, že takéto vyučovacie hodiny sú pre žiakov aktivizujúce a motivujú ich k rozvíjaniu ich jazykového potenciálu. Je len samozrejmé, že my, učitelia anglického jazyka, sa budeme snažiť organizovať takéto stretnutia čo najčastejšie a využívať výhody ďalších projektov, ktoré nám budú prístupné a prínosné. PaedDr. A. Miková

Fotogaléria na fc stránke školy

 

 

Posledná úprava Nedeľa, 12 November 2017 17:10
 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 678550bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.