Základná škola Rozkvet Považská Bystrica, 8.ZŠ

top

Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica, č.t. 0904 243 250,                                                                                           8zs@povazska-bystrica.sk,  dsa.pb@dsakademien.sk


Mapa stránky, Pripravujeme, Kontakt

Európsky deň jazykov PDF Tlačiť E-mail

Hoci nie je ani koniec prvého školského mesiaca v tomto školskom roku, naši žiaci už usilovne pracujú.  Počas prvých troch týždňov sme sa pri príležitosti Európskeho dňa jazykov, ktorý sa každoročne oslavuje 26. septembra, podieľali na dvoch medzinárodných projektoch e-Twinning.

Čo je Európsky deň jazykov?  Je to deň, ktorý zastrešuje Rada Európy a Európska únia už od roku 2001. Cieľom aktivít realizovaných v tento deň je predovšetkým upozorniť na dôležitosť štúdia cudzích jazykov, priblíženie a oboznámenie sa občanov Európy s rôznymi jazykmi, a tak prispievať k rozvoju mnohojazyčnosti a interkultúrneho porozumenia. Že sú naši žiaci hrdými a platnými občanmi Európy svedčí aj fakt, že bez problémov prezentovali našu krajinu partnerom zo Španielska, Talianska, Grécka, Francúzska, Poľska a Čiech. Prvý projekt s názvom „Singing to celebrate the European day of languages“ bol zameraný na prezentáciu krajiny prostredníctvom piesní. Tretiaci, pod vedením p. učiteľky Strinkovej, zaspievali známu pieseň „Happy birthday“, avšak po slovensky, aby žiaci partnerských škôl mali možnosť vypočuť si ľubozvučnú slovenčinu. Zároveň vyrobili veľmi zaujímavé papierové leporelo, ktoré prezentuje ich domov od sídliska, cez mesto, krajinu až po jej polohu v Európe a na celej Zemi.

Spolu s tretiakmi sa na videu, ktoré režírovala pani učiteľka Miková, podieľali aj žiaci 7. A triedy. Postarali sa o veľmi peknú prezentáciu našej školy a krajiny prostredníctvom vlastných plagátov. Zaspievali si tiež, ale tentokrát to bola slovenská hymna.  Ako sa im darilo? Posúďte sami. Práce žiakov i všetky videá si môžete pozrieť na priložených virtuálnych nástenkách, ktoré sú súčasťou projektu. Ani ich starší spolužiaci, štvrtáci, sa nenechali zahanbiť a na hodinách anglického jazyka pod vedením pani učiteľky Mikovej vytvorili zaujímavé plagáty prezentujúce ich obľúbenú slovnú zásobu v rôznych jazykoch, po slovensky, anglicky aj nemecky.

Druhý projekt „ European day of languages“ bol zameraný na tvorbu virtuálnych pohľadníc, prostredníctvom ktorých žiaci našej školy prezentovali našu krajinu, mesto, školu a slovenský jazyk. Na tomto projekte pracovali na hodinách anglického jazyka s pani učiteľkou Mikovou žiaci siedmeho, ôsmeho a deviateho ročníka. Ak vás výsledky ich práce zaujímajú a chceli by ste ich vidieť, stačí si kliknúť na priložené odkazy k aplikácii Padlet a určite sa veľa dozviete nielen o našej krajine, ale tiež o partnerských krajinách tohto projektu.

Naša práca na medzinárodných projektoch však nekončí, ale práve naopak, ešte sa len rozbiehame. Už teraz máme so šiestakmi rozbehnutý projekt e- Twinning s názvom „ My world your world“ – Môj svet, tvoj svet, v ktorom si budú naši  žiaci s deťmi z Dánska a Španielska písať o svojom každodennom živote v škole i mimo nej. O tom, ako sa im darí a čo nové sa dozvedeli, vás budú pravidelne informovať.

https://padlet.com/mfcarro1/zpsg7kq8zgzb

https://padlet.com/mfcarro1/3jk5tel6huds

https://padlet.com/mfcarro1/be2m3hk8pky1

https://padlet.com/mfcarro1/v9ymmrissz8w

https://padlet.com/adriana_mikova1/o0j422yymahk

 

Fotogaléria na fc stránke školy

 

Posledná úprava Utorok, 24 Október 2017 18:51
 

Pre rodičov

Štatistiky

Počet zobrazení obsahu : 677479bottom
Copyright © 2018 Súkromná základná škola DSA, Sídl. Rozkvet 2047, Považská Bystrica. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.
Administrácia. Designed by: Free Joomla Themes, hosting. Valid XHTML and CSS.